• E-Posta

    info@akdkidsbornova.com.tr

  • Adres

    Kazımdirik Mah. 372/1 Sokak No:20 Bornova / İzmir(İKEA Karşısı)

2-6 yaş aralığındaki dönem; dil gelişim örüntülerini öğrenmede en uygun dönemdir. Bu yaş grubunda çocuklar ikinci bir dilde ana dilindeki kadar iyi olabiliyor. Ancak, çocuk 7 yaşına geldiğinde dil öğrenme becerileri zayıflıyor ve ikinci dil anadil kadar iyi konuşulmuyor. Bu sebeple okulumuzda her sınıfta iki öğretmen aynı anda bulunur. Öğretmenlerimizin bir tanesi Türkçe konuşurken, uluslararası İngilizce öğretmenliği belgesine sahip diğer öğretmenimiz sadece İngilizce konuşur. Bu sayede, çocuklarımız zaman içerisinde İngilizce öğrendiğinin farkına varmadan İngilizce anlamaya ve konuşmaya başlar. İngilizce öğretmeninin Türkçe konuşması yasaktır.

İngilizceye günlük dilde, doğal süreçte tüm gün boyunca maruz kalan çocuklarımız zaman içerisinde farkında olmadan bu dili edinmiş olur.

Dil programlarımızda, Avrupa Birliği normlarına uygun İngilizce eğitimi verilmekte ve bu eğitim süreci çocuklarımıza verilen Avrupa Dil Portfolyosu ile belgelenmektedir. AKD Kids®️ Anaokulları ülkemizde Avrupa Dil Portfolyosu kullanan ilk ve tek okul öncesi eğitim kurumudur.